Gr VII podróż po świecie herbat

Gr VII podróż po świecie herbat

  • Post category:Wydarzenia

Podróż po świecie herbat w Grupie VII

Dzieci z grupy Rybek „wybrały się” w podróż po świecie herbat.

Herbata to napój, który towarzyszy nam w życiu codziennym. Każdy ma swoje ulubione smaki, ponieważ wybór jest ogromny. Dzieci dowiedziały się, że oprócz herbat owocowych mamy także zielone, białe, czarne, czerwone a także różne mieszanki, które dają niezwykłe kolory, smaki i aromaty. Możemy je kupić w każdym sklepie, ale są także specjalne sklepy, w których sprzedaję się tylko herbaty i kawy. Dzieci już wiedzą gdzie herbata jest uprawiana i w jaki sposób. Każdy mógł opowiedzieć, jaką lubi najbardziej pić. Herbata to także spotkania i rytuały, które pozwalają się zrelaksować i odpocząć.  Wspólnie zaparzyliśmy zieloną herbatę, która podczas parzenia zamieniła się w piękny kwiat. Następnie odbyła się degustacja.