Krasnale i Serduszka
p6

Krasnale i Serduszka

  • Post category:Wydarzenia

Święto Niepodległości w grupach „Krasnale” i „Serduszka”

W dniu 10.11.2020 r. przedszkolny korytarz zmienił barwy na biało – czerwone.
W ramach obchodów Święta Niepodległości dzieci z grup VIII oraz IX zapoznały się z symbolami narodowymi naszego kraju. Przedszkolaki miały okazję oglądać teatrzyk kukiełkowy na podstawie Legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, wspólnie ułożyły wielkie nie łatwe puzzle Godła Polski oraz w ramach zajęć plastycznych wykonały flagę Polski wraz z kotylionem , który zdobił dzieci podczas śpiewania Hymnu .Za pomocą piktogramów uczyły się Mazurka Dąbrowskiego , którego solidarnie zaśpiewaliśmy o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji. Każdy przedszkolak, wie że jest Polska to jego ojczyzna , co przypieczętował swoją dłonią na symbolicznej mapie Polski, a zakodowane symbole narodowe utrwaliły zdobytą wiedzę oraz ozdobiły gazetkę ścienną.