Magiczny dywan

W  naszym przedszkolu mamy nową niezwykle ciekawą  interaktywna pomoc dydaktyczną  – „Magiczny dywan”.  Jest to multimedialne urządzenie spełniające jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego. Stanowi pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych, a także do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. „Magiczny dywan” pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i doskonali sprawność ruchową. Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do Dywanu można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Dzieci przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park,  pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają instrumenty , zbierają dobre emocje, przeliczają, głoskują oraz wiele innych. Zabawa i nauka z  wykorzystaniem „Magicznego Dywanu” rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.  Dzieci ze wszystkich grup mają możliwość  przeżyć wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia.