Skrzaty robiły masełko

Skrzaty robiły masełko

  • Post category:Wydarzenia

Domowe masło kojarzy się nam z naturą, tradycją, śmietankowym smakiem i obowiązkowo świeżym chlebem. Okazuje się jednak, że do jego wykonania nie potrzeba wcale doświadczenia,  maselnicy czy wyspecjalizowanych urządzeń. Dobra śmietana i coś do jej ubicia – tylko tyle wystarczy, by wyczarować smarowidło, jakiego nie znajdziemy  w żadnym sklepie. Skrzatom dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się to. Do czystego słoika wlaliśmy gęstą śmietanę (30%) i… potrząsaliśmy słoikiem. Po jakimś czasie konsystencja śmietany zaczęła się zmieniać. Najpierw wyglądała jak bita śmietana, a potem oddzielił się od niej płyn – maślanka. Gdy masło było gotowe przystąpiliśmy do konsumpcji. Dzieci z chęcią spróbowały swojego wyrobu. Nic tak nie smakuje, jak to co przygotuje się własnymi rączkami!