Sówki witają wiosnę

Sówki witają wiosnę

  • Post category:Wydarzenia

Sówki witają Wiosnę

Przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. W sali zmieniła się dekoracja na wiosenną, pojawiły się prace plastyczne dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny, Sówki przygotowały do Holu Panią Wiosnę.

Witając wiosnę, 21 marca dzieci przyszły do przedszkola: dziewczynki w kwiecistych strojach, chłopcy w zielonych ubrankach. W sali dzieci miały okazję wykazać się śpiewem oraz tańcami przywołującymi Panią Wiosnę, w tym dniu odbyły się również konkursy związane z wiosną. Po zabawach Sówki przemaszerowały barwnym pochodem wokół przedszkola , trzymając w rękach kwiaty. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Tego dnia nie zapomnieliśmy o Dniu Kolorowej Skarpetki- Światowym Dniu Zespołu Downa, dzieci miały możliwość założenia do przedszkola kolorowych, „nie do par” skarpet. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.