Święto Chleba w gr Kotki

Święto Chleba w gr Kotki

  • Post category:Wydarzenia
Dzień Chleba w gr „Kotki”
15.10.2021 dzieci z grupy II obchodziły Dzień Chleba. Dzieci poznały etapy powstawania chleba od ziarenka do bochenka . Sprawdzaliśmy co kryją w sobie kłosy zboża oraz co z nich powstaje, każdy przedszkolak za pomocą dłoni młócił kłosy w celu pozyskania ziarenek na mąkę. Wspólnie świetnie bawiliśmy się w malowanie obrazów na mące . Oprócz świetnej zabawy , dzieci bawiąc się w ten sposób nabywają umiejętności przygotowujących w przyszłości do nauki pisania. Tego typu zajęcia to nie tylko pokaz wyobraźni twórczej dziecka, ale również element pozwalający dziecku odprężyć się i sprawia wiele radości. Najważniejszym punktem było upieczenie chleba, wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane . Chlebek wyszedł wyśmienity , a zapach unosił się w całym przedszkolu.