Święto Dynie u Biedronek

Święto Dynie u Biedronek

  • Post category:Wydarzenia

29.11.21 obchodziliśmy Dzień Dyni w naszym przedszkolu. Najstarsza grupa -” Biedronki”, by uczcić to święto postanowiła ubrać się na pomarańczowo i przynieść ze sobą dynie. Ten dzień był przepełniony wieloma zabawami integracyjnymi, sportowymi oraz plastycznymi. Na początku poznaliśmy potrawy wykonane z dyni oraz własnymi rękami sprawdziliśmy co znajduje się w jej środku. Później czekał na nas dyniowy tor przeszkód, w którym główną rolę grało nasze pomarańczowe warzywo, a nasza sprawność fizyczna była wystawiona na próbę 🙂 Trenowaliśmy przeskoki przez dynę, slalomy, turlanie oraz noszenie dyni (Nasza Pani wybrała dla nas te mniejsze;).. bo zdarza się, że dynia to naprawdę duże okazy ;))
W ramach relaksu zrobiliśmy dynie z papieru , a na koniec przyozdobiliśmy te prawdziwe:) To był naprawdę udany dzień!