Wizyta strażaków w gr Biedronek

Wizyta strażaków w gr Biedronek

  • Post category:Wydarzenia

Wizyta strażaków w  wzbudziła ogromną radość oraz zainteresowanie dzieci z grupy „Biedronki”. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną oraz ,że  strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też np. ściągają koty z drzew 🙂  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i

odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część dzieci postanowiła zostać strażakiem, również dziewczynki, które były zachwycone spotkaniem z „Panią Strażak” 🙂 Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich. Serdeczne podziękowania dla Prezesa OSP Kobierzyce Rafała Rudnickiego za

przyjęcie zaproszenia oraz bardzo ciekawie przedstawienie pracy strażaka. Ogromne podziękowania dla mamy Kuby – Pani Elżbiety Mazurkiewicz za inicjatywę oraz zorganizowanie spotkania.