Wspaniały gość w grupie Biedronek

Wspaniały gość w grupie Biedronek

  • Post category:Wydarzenia
Dnia 6 października 2021r. grupa Biedronki w swych progach gościła Pana Łukasza Dembińskiego – muzyka, instrumentalistę zespołu Foliba. Dzieci miały okazję poznać bardzo ciekawe instrumenty muzyczne pochodzące z dalekiej Afryki, nauczyły się także jak należy zagrać  na danym instrumencie aby wydobyć z niego dźwięki, co wcale nie było takie łatwe 🙂 Wśród instrumentów były bębny: djebme, kalimba, handpan, shekere, i wielki bęben z tykwy. Pan Łukasz przygotował dla każdego dziecka bębny djembe, na których uczył wydobywania dźwięków: wysokich i niskich, rytmicznego uderzania.. Dzieci wspólnie z panem zagrały ciekawą melodię i było przy tym mnóstwo śmiechów i radości. Pan Łukasz zagrał dla nas mini koncert na najmłodszym instrumencie świata – handpan. Dzieci słuchały w ogromnym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem, i nie tylko dzieci 😀 Oto próbka tego, co mogły posłuchać dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=k-tnKuqgfS8
Całe spotkanie odbyło się dzięki życzliwości i sfinansowaniu rodziców naszej „Biedroneczki” – Państwu Annie i Michałowi Siek, za co składamy ogromne, ogromniaste podziękowania!!!!