Zabawy ze sztuką w gr IX

  • Post category:Wydarzenia
„Zabawy sztuką”
Od września do maja gr IX „Krasnale” realizowała zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Zabawy sztuką” .Głównym celem projektu było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Przedszkolaki tworzyły wiele prac , rozwijając kreatywność oraz wiarę we własne siły. Dzieci zapoznały się z wybranymi dziełami i ich twórcami (Salvador Dali, Paul Cezann’a, Piet Mondrian) doskonaliły umiejętności konstrukcyjne, poznały nowe techniki plastyczne, rozwijały kompetencje cyfrowe , a przy tym świetnie się bawiły. Projekt nie tylko wzbudził ich ciekawość , dzięki nim dzieci odkryły swoje talenty , rozwinęły krytyczne myślenie oraz aktywność twórczą w czasie zabawy.
Po niżej link do interaktywnej prezentacji. Po najechaniu na pinezki pojawiają się kolejne zdjęcia.